[25 жовтня 2015] - 19 серпня 2015 року компанія «САКУРА ЮКРЕЙН» прийняла участь у Дні поля, яке проходило в смт Торчин Луцького району Волинської області та було організоване Фермерським господарством «Родючість-Агро» при підтримці ТОВ «Дюпон Україна». Учасниками також були СГ АТ «Нива», ТОВ «Потейтос-агро», ТОВ «Терра Тарса», ТОВ «Саміт-Агро Юкрейн».

Темою заходу стали «Сучасні методи захисту картоплі від фітофторозу і альтернаріозу».

Фітофтороз і альтернаріоз вважаються найбільш небезпечними хворобами картоплі в Україні. У світі середні втрати врожаю картоплі від фітофторозу складають 10-15% на рік, від альтернаріозу - 5%. В окремі роки ураженість рослин альтернаріозом досягає 100%, а врожайність знижується до 50%. Ступінь шкідливості цих хвороб залежить від цілого ряду факторів і насамперед від стійкості сорту рослини, і метеорологічних умов, які сприяють або, навпаки, перешкоджають розвитку та їх поширенню.

На Фермерському господарстві «Родючість Агро» зібрано багато передових технологій обробітку картоплі. Тож учасники Дня поля змогли з ними ознайомиться, а також отримали коментарі та консультації фахівців. Були наведені ефективні методи боротьби з хворобами: використання фунгіцидів, вирощування оздоровленого посадкового матеріалу та ін.

Слід відмітити позитивний ефект впливу добрива в біологічній системі захисту ранньої картоплі. Особливо коли є високі вимоги по чистоті та екологічності. Так наприклад, під час вирощування картоплі для дитячого харчування, на півдні України, використовували «Козир» – добриво німецької компанії «Проферт Технолоджі Гмбх», офіційним дистриб’ютором якого є компанія «САКУРА ЮКРЕЙН». Це добриво не будучи хімічним фунгіцидом, володіє чітко вираженою природною фунгіцидною дією. Та в даному випадку, дозволило рослині самостійно блокувати і придушити поширення фітофторозу.

Завдяки своєму унікальному складу «Козир» стимулює природну захисну систему рослин до індукції і акумуляції в клітинах натуральних захисних тіл - фітоалексинів. Також «Козир» зміцнює структуру оболонок і стінок клітин, завдяки чому вони створюють кращий фізичний бар'єр для проникнення патогенів. «Козир» добре допомагає рослині пригнічувати і знищувати збудників грибних і бактеріальних хвороб, такі як фітофтороз, переноспороз, бактеріоз, парша та ін. Фосфор в «Козир» міститься в рекордній концентрації на літр - 55,7% і знаходиться у формі РО3 - це чиста енергія в легко доступній формі! Також до складу цього добрива входить калій (24,3%), азот в амонійній формі (4%) і мікроелементи в хелатній формі - залізо, молібден, бор, мідь, цинк, марганець, які дозволяють забезпечувати рослину всіма дефіцитними елементами в найбільш критичні моменти його росту і розвитку. Крім живлення рослини, добриво також сприяє швидкому дозріванню врожаю, покращує його якість і значно зменшує негативний вплив навколишнього середовища.

Детальніше про День поля в смт Торчин Ви зможете дізнатись зі статті «Прийоми захисту в школі «картопляних мистецтв» // Овочі та фрукти, жовтень 2015.